Wygrana w plebiscycie Radia Wrocław

Dziękujemy wszystkim za głosowanie w plebiscycie Radia Wrocław TOP5 dolnośląskich atrakcyjnych wsi. Dzięki Waszej pomocy udało się – Kąty Bystrzyckie zajęły pierwsze miejsce!!!! Zdobyliśmy 3152 głosów.

A o to jak opisało naszą wieś Radio Wrocław https://www.radiowroclaw.pl/articles/view/132883/TOP5-dolnoslaskich-atrakcyjnych-wsi-GLOSOWANIE?fbclid=IwAR0IYdidporCIEjKjXwrmNiuNrfpmwLzdrfv1dIHKfNhy7Kt-NdMRB5MctY

„Wieś Kąty Bystrzyckie położone w gminie Lądek-Zdrój, jako Winkeldorf była już wzmiankowana w dokumencie króla Jana Luksemburskiego z roku 1346. Na przełomie XV i XVI wieku w okolicy funkcjonowała kopalnia, w której eksploatowano złoża rudy żelaza. Dzisiaj staje się wsią turystyczną, gdzie powstają liczne gospodarstwa agroturystyczne, ale też nie brakuje atrakcji. W Kątach Bystrzyckich działa Kuźnia Alchemiczna, gdzie możemy podziwiać minerały, zarówno te z Dolnego Śląska, jak i z całego świata. Można wziąć udział w warsztatach, udać się na pole poszukiwacza minerałów, czy wybrać się na spacer szlakiem geologicznym. Warto też odwiedzić skansen „Gottfaldówka”, w którym poznamy życie wsi śląskiej, kulturę ludową i rzemiosło z XIX wieku. W Kątach Bystrzyckich zachwycają też sami mieszkańcy, którzy organizują nietypowe wydarzenia, jak Święto Latawca. W swoich domach realizują projekty naukowe, bo to tutaj powstają stacje ładowania rowerów elektrycznych, które możemy spotkać w Sudetach i tutaj opracowywany jest projekt za 1 mln złotych, budowy robota do przygotowywania drinków. Można tu też spotkać muzyków, bo Kapela Bożków ma tu studio nagrań. We wsi tempo życia zwalnia, z dala od miejskiego zgiełku, bez zasięgu i z pięknymi widokami.”

W komentarzach znalazło się wiele ciepłych słów o Kątach Bystrzyckich. Pozwolimy sobie zacytować niektóre z nich.

Witek: „Kąty to jest stan umysłu i dlatego warto tam przyjechać, i zostać????. Piękne okolice, dzika przyroda, ścieżki zwierzaków, niekończące się pagórki, historia i ludzie. To trzeba zobaczyć!”

Twd: „Kąty Bystrzyckie to wieś o wspaniałym klimacie do odpoczynku cudownego widoku nocnego na gwieździste niebo tu gwiazdy świecą nie opisaną jasnością.”

Xtw: „Wieś Kąty Bystrzyckie to najpiękniejsze i najbardziej przyjazne miejsce tego regionu.”

Jeśli ktoś jeszcze nie był w Kątach Bystrzyckich to serdecznie zapraszamy by samemu przekonać się o niezwykłości naszej wioski.