Święto Latawca 2023

Święto Latawca 2023

Po długiej przerwie Święto Latawca odbyło się 26 sierpnia. Pogoda dopisała – był piękny słoneczny dzień z wietrzykiem który wspaniale unosił w górę latawce. Impreza rozpoczęła się od warsztatów robienia latawców prowadzonych przez wspaniałych instruktorów – Andrzeja, Marysię i Kubę, którzy pokazywali jak wykonać i wyważyć latawce by jak najlepiej latały. Uczestnicy samodzielnie dekorowali latawce według własnego pomysłu.

W wolnej chwili uczestnicy imprezy mogli poćwiczyć swe umiejętności w strzelaniu z łuku do celu w czym instruował nasz łucznik Jacek.

Wśród wielu atrakcji znalazły się również: fotobudka, przejażdżki samochodem terenowym, malowanie twarzy oraz pokaz sprzętu strażackiego.

Pyszne jedzenie zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich DziewięćSił w Kątach Bystrzyckich.

Główną atrakcją były zawody w puszczaniu latawców, które w tym roku wyjątkowo pięknie szybowały. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę za udział w konkursie.

Na imprezie gościła Wioska Indiańska Howgh która umilała swymi atrakcjami czas najmłodszym uczestnikom imprezy.

Na zakończenie imprezy odbyły się zawody w piłowaniu drewna na czas, ubijaniu piany z białek, biegu na nartach po trawie oraz rzutu wałkiem. Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczyły wszystkim wiele emocji i śmiechu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i za udział w naszym święcie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz ich znajomym i bliskim za zaangażowanie i pomoc w obsłudze. Oczywiście wielkie brawa dla naszego sołtysa Jacka Gąsiora i jego żony Agaty za to, że udało się im całość ogarnąć i zapewnić wszystkim taką niesamowitą zabawę.

Szczególne podziękowania należą się osobom i firmom które wsparły nas przy organizacji:

Nadleśnictwo Lądek Zdrój, Eko-Wod, Drew-Met – tartak Trzebieszowice, Hemar – producent okien, Manikar Stronie Śląskie, Doral Kłodzko, PLASTDOM Lądek – Zdrój, Sklep żelazny Stronie Śląskie, Sklep SMAN GARDEROBA, Marek Borkowski -lody w Lądku – Zdroju, Dom Klahra, Restauracja Nad stawami w Kletnie, Restauracja Raj pstrąga w Goszowie, Pizzeria Abakus W Lądku – Zdroju, Car Pizza w Stroniu Śląskim, Pizzeria Cherry Pepperoni w Stroniu Śląskim, Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim, Stacja Narciarska w Lądku – Zdroju, Regionalne Alkohole – Tomasz Pokrzywa, Restauracja Hubertus, Przemysław Polaszczyk, Restauracja Finezja Wiedeńska w Stroniu Śląskim, Butik Aleksandra w Stroniu Śląskim, Lodziarnia – Izabela Kastelik w Stroniu Śląskim, Salon fryzjerski – Patrycja Nowacka, Salon fryzjerski – Iwona Kaziuk, Stylizacja paznokci – Jolanta Soliło, Wioska Indiańska Howgh ze Starego Waliszowa, Weronika Grzegorzewska – Makeupartist, Dominika Król – Fotografia, Pani Fotograf – Marzena Zawal, RDS Travel – Lądek – Zdrój, Hotel Trojan w Lądku – Zdroju, Ubezpieczenia Hestia – Robert Serafin, Sklep papierniczy – Agnieszka Hans, Uzdrowisko Lądek – Długopole, Gwarek – Bogusław Gołgowski, Zakład Techniki Sanitarnej – Krzysztof Kujawiak, Laser Arena w Stroniu Śląskim, CKiR w Lądku – Zdroju oraz Urząd Miasta i Gminy Ladek – Zdrój.